SRC Sınav Soruları Değişiyor

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden SRC Belgesi Müjdesi

Gray Group bünyesindeki yüzlerce şoförle bir araya gelen Milletvekili Şamil Tayyar, Giray Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Dalgıç, Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İsmet Özcan, İşkur yetkilileri ve şoförlerle bir araya geldi. Giray Group garajında yapılan toplantıda şoförlerin, “Sayın vekilim, SRC belgesi almadan şoförlük yapamıyoruz. Bu konuda nasıl yardımcı olacaksınız” sorusuna Milletvekili Tayyar cevap verdi:

“SRC sınavının zor olduğunu biliyorum. Bu konuda hem Büyükşehir Belediyesi hemde Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile görüşüp sorunun çözümü için bir protokol hazırlamayı düşünüyoruz. Taksici, servisçi ve otobüsçü esnafının yıllardır süren bu kanayan yarasına önümüzdeki günlerde çözüm üretme sözü veriyorum” diye konuştu.

Ak Parti Milletvekili adayı Selami Yetkinşekerci ile birlikte Giray Group Başkanı Şerif Dalgıç ve ekibi ile sohbet eden Milletvekili Şamil Tayyar, emeklilik, gençlere yapılan hizmetler ve asgari ücret konusunda da Ak Parti’nin parti proğramıyla ilgili bilgiler verdi.

İşadamı Şerif Dalgıç ise Türkiye genelinde 6 bine yakın araçla hizmet verdiklerini belirterek, “Bizler yurtdışından artık araçlarımızı boş getiriyoruz. 7 Haziran’dan bu yana yaşanan ekonomik istikrarsızlığın 1 Kasım’dan sonra devam etmesini istemiyoruz. Bunun için tek partili ve istikrarlı iktidar için tercihimizi yapacağız. Ziyaretinizden büyük memnuniyet duyduk” diye konuştu.

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İsmet Özcan’da şoför ve servisçi esnafının Kahramanmaraş’ta uygulanmayan SRC belgesi sorgusuna Gaziantep’te uygulanmasının yanlış olacağını belirterek bu konuda yerel yöneticiler ve Gaziantep Valiliği’nin ortak karar vererek SRC konusunu çözecekleri önerisinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir